top of page

Isiklik areng ja töökogemus

Armastan seda, mida teen, ja teen seda, mida armastan!

Olen kogenud erinevaid suhtemustreid, läbi põlenud ja otsinud abi antidepressantidest. Olen kuulunud erinevatesse usuorganisatsioonidesse, otsinud mitmelt poolt vastuseid, kuidas elada täisväärtuslikult, leida head suhet iseenda ja oma lähedastega.

Pille Alaver 2.jpg

Aastatel 1990-2020 töötasin kriminaalpolitseinikuna peamiselt isikuvastaseid kuritegusid uurides. Põnev töö viis mind kokku keeruliste olukordadega, kus nägin kõrvalt, kuidas lähisuhtevägivald laastab inimeste elusid ja keerulised suhted peres viivad traagiliste tagajärgedeni. Olen uurinud laste enesetappude põhjuseid ning näinud lähedaste leina.


Samuti olen olnud Eestis esimese laste seksuaalkuritegude uurimise üksuse looja ja juht (2004-2014) ning seetõttu näinud, kuidas inimesed kannavad endaga kaasas aastakümneid tagasi juhtunud traumasid, oskamata neist lahti lasta. Täna terapeudina tean, mis peab toimuma selleks, et ohver oma eluga jälle järjele saaks ning oskan olla talle teejuhiks. 2009.a tunnustas Eesti Vabariigi president minu tööd Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgiga.


Käisin 2014. aastal Afganistanis politseimissioonil ja tegelesin Kabuli politseijaoskondades inimõiguste küsimustega, mis olid seotud naispolitseinike ja kinnipeetutega. Puutusin kahel korral väga lähedalt kokku enesetaputerroristide poolt organiseeritud rünnakutega ning seetõttu pole mulle ka sõjameeste kogemused võõrad. Isiklike läbielamiste põhjal ehk mõistan nende hinges toimuvat paremini ning saan aidata neil läbielatust terveneda. 

Otsin oma elus alati uusi võimalusi arenemiseks ja enese proovilepanekuks, näiteks olen teinud kohvikus klienditeenindaja tööd ja toetanud seksuaalvägivalda kogenud naisi tugigrupiga liitumisel.


Pean end tundlikuks elamuste otsijaks, loodus on mulle siiani hea maandaja. Võimalusel avastan kaugeid maid ja tantsin kuis jaksan. Ammutan jõudu erinevatest vaimsetest praktikatest, kas selleks on siis tulistel sütel kõndimine, pimeda ruumi rituaalis arenemine, teadliku suremise retriidil osalemine või hoopis midagi uut. Uudishimuliku inimesena olen alati teel ja midagi õppimas. Olen tutvunud reiki, kristalltreiki, tantrateraapia, Accsess Barsi, metafoorikaartide, tuleviku loomise, konstellatsioonide ja mitmete teiste abistavate tehnikatega. Olen Holistilise regressiooniteraapia seltsi ja Eesti Kriisinõustamise Ühingu liige. 2022-2023 läbisin Mahena kriisinõustaja väljaõppe spetsialiseerumisega operatiivsele reageerimisele. 


Minu elu motoks on: “Armastan seda, mida teen ja teen seda, mida armastan!” Suhtun kirglikult ja aupaklikult terapeudi töösse, praktiseerin selles ametis 2017.a algusest. Minu missiooniks on klienti inspireerida enesearengu põneval teekonnal ja toetada teda hingehaavade tervendamisel, jõudes nii sisemise rahu ja tasakaaluni. 


Terapeudina on mulle väga oluline luua Sulle turvaline ja usaldusväärne õhkkond, et saaksid end tunda vabalt ja toetatuna. Olen hooliv, toetav ning põhjalik leidmaks parimaid lahendusi just Sinu probleemidele ja muredele.


Oled südamest oodatud! 


Pille Alaver

Pille Alaver 4.jpg

Haridus

1985-1988 Haapsalu I Keskkool
1988-1990 Tallinna 19. Tehnikakool – meesterätsep
1990-1992 EV Politseiakadeemia – politseiametniku eriala, keskeriharidusega juristi kutse
2002-2006 Sisekaitseakadeemia – politsei eriala
2006-2008 Tallinna Ülikool – organisatsioonikäitumise spetsialiseerumine militaarsetele ja paramilitaarsetele organisatsioonidele (lõpetamata magistrantuur)
2013-2018 Holistika Instituut – holistilise regressiooni terapeut​

bottom of page